BÜYÜK BALKAN TURU
1 Aralık 2017 - 8 Aralık 2017
% 0 Kazançlısınız
1000 TL
1000 TL
8 - 7 GECE 8 GÜN
OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU
Tur Detayları
Tur Bilgileri
Tur Şartları
Tur Fiyat Listesi
Tur Fotoğrafları


        OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU

                      7 GECE 8 GÜN / (7 GECE KONAKLAMALI)

 

Hareket Saati :30 Haziran çıkışlı saat: 18:00 da hareket

Tarih               :30.06.2017, (1,2,3,4,5,6,7 Temmuz konaklama, 8 Temmuz dönüş yolu)

Hareket Yeri  : Odunpazarı Balmumu müzesi önü

Program:

1.GÜN :

Akşam saat:  18:00  da Odunpazarı Balmumu müzesi önünde buluşup otobüsteki yerlerimizi alıyor ve yolculuğa başlıyoruz. İstanbul-Silivri-Keşan karayolunu takip ederek Kavala ya hareket.

 2.GÜN :                                                                                                       

KAVALA - SELANİK

   İpsala sınır kapısında pasaport ve gümrük işlerinin ardından Gümülcine-İskeçe karayolundan Kavala ya doğru hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Kavala ya varış ve Kavaladaki kahvaltının ardından Kavala şehir turumuz başlıyor. Kavala şehir turumuzda Kavalalı M. Ali Paşa nın Evi ve Heykeli, İmarethane, su kemerleri gezisi ardından Selanik e varış. Ulu Önder Atatürk ün evine ziyaret ediyor ve panoramik şehir turu  Selanik Kalesi, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli, E.Venezelo ile P.konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles ve Elefterios meydanlarını geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize varış ve yerleşme. Konaklama Selanik teki otelimizde. (CAPSIS HOTEL 4*)

 

 3.GÜN:                                                  

SELANİK – ÜSKÜP - TETOVA - OHRID

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Üsküp e hareket. Öğle saatlerinde Üsküp e varış. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı nın doğum yeri olan Üsküp  e varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turunda tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Arasta çarşı, Vardar Nehri, Kale, Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, Hükümet binası, Meclis, 17. yy. dan kalma St.Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Gezilerimiz sonrası Tetova (Kalkandelen) şehrine hareket. Harabati Baba Bektaşi Tekkesi ve Alaca Cami ziyaretleri ardından Ohrid e geçiyoruz. Turumuzun ardından otelimize varış ve yerleşme. Konaklama Ohrid deki otelimizde (4* MILENIUM PAKAS (merkez) HOTEL).

4.GÜN:                   

OHRID - ELBASAB - TIRAN - İŞKODRA - PODGORICA

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Ohrid de  Aya Sofya Kilisesi, Kale (Panoramik), Osmanlı Mahallesi, Aziz Kril ve Metodios Heykeli, Çınaraltı Meydanı, Halveti Tekkesi, çarşı gezileri sonrası dünyaca ünlü Ohrid İncisini alacağımız geleneksel Atölyelerden birine gidiyoruz. Ardından Elbasan üzerinden, Balkanlar ın dağlık ülkesi Arnavutluk un başkenti Tiran a varış. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Opera ve Bale Binası ve İskender Bey Meydanını geziyoruz. Tiran turumuzun ardından İşkodra ya varış ve Otelimize yerleşme. Konaklama İşkodra daki otelimizde (5* GRAN EUROPE HOTEL.)

 5.GÜN:                             

BUDVA -  KOTOR-  DUBROVNİK – MOSTAR

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Güney Avrupa nın en gözde tatil mekanlarından birisi hâline gelen Budva ya hareket. Yol güzergahımızda bakir bir koy üzerinde bulunan Sv. Stefan Adasını panoramik olarak tepeden seyir ve fotoğraf molası. Ardından Budva ya varış. Budva da  Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten sonra, Kotor a hareket. Kotor da  Eski Şehir, Aziz Nikola Kilisesi, Venedik Sarayı, Aziz Tryphon(Tomislav) ve Tarihi Saat Kulesi gezileri sonrası manzarası ile bizleri büyüleyecek keyifli bir yolculuk ardından Hırvatistan a geçiyoruz. Uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik e varış. Eski Şehir Meydanı, Şehrin Kule ve Surları, Aziz Sahour ve Blasius Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic in Heykeli, Tarihi Çeşme ve Su Sarnıcı 14.yüzyıldan kalma Franciscan Katedrali, Rector Sarayı gezileri sonrası Mostar a hareketle varışımızın ardından otele yerleşme. Konaklama Mostar daki otelimizde. (4* HERCEGOVINA HOTEL).

 6.GÜN:                                                                  

 MOSTAR – SARAYBOSNA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Mostar şehrinde tarihi Mostar Köprüsü nü ziyaret. Tarihi köşkü, Mehmet Bey Camisi  nden Mostar ı seyir ve Karagöz Camisi ni ziyaret ediyoruz. Mostar dan ayrılış ve yol boyunca muhteşem bir doğayla ünlü Neretva Nehri bizi takip ediyor. Yolculuğumuza Jablanica yolu üzerinde Nazi Treni nin ve yıkılan köprünün panoramik görülmesinin ardından molamızı Konjic şehrinde veriyoruz. Osmanlı dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan Meşhur Konjic Köprüsünü görme imkanı sağlıyoruz. Ardından Saraybosna ya hareket ve varışımızla birlikte otelimize yerleşme. Konaklama Saraybosna daki otelimizde (4* ESPANA HOTEL).

7.GÜN:                                                                   

SARAYBOSNA - BELGRAD

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Şehir turumuzda  Baş Çarşı, Kurşunlu Medresesi, Gazi Hüsrev Bey Camisi, Kütüphane, Saat kulesi, Katolik Katedrali, Fatih Sultan Mehmet e hediye Edilen Hünkar (Fatihova) Camisi ni, Birinci Dünya Savaşı nın çıktığı yer olarak bilinen Latin Köprüsü, Şehrin Koruyucusu Sönmeyen Ateş, Pazar Yeri Şehitliği, Osmanlı Kalesi ve Beyaz Tabyanın panoramik olarak görülmesi. Bosna nın kurucusu Aliye İzzet Begoviç Anıt Mezarı ve Kovaçi Şehitliği nin gezilmesi ardından öğle saatlerinde Sırbistan ın başkenti Belgrad a hareket. Akşam Belgrad daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Belgrad daki otelimizde. (4* B. W. SUMADIJA HOTEL).

8.GÜN:                                                                                   

BELGRAD - SOFYA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Belgrad ta panoramik şehir turumuzda  Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Bayraklı Camii ve Meryem Ana Gül Kilisesini ziyaretin ardından Sava Katedrali ni geziyoruz. Gezi sonrası Sofya ya hareket. Konaklama Sofya daki otelimizde (4* RAMADA SOFIA HOTEL).

 9.GÜN:                                                            

SOFYA – İSTANBUL - ESKİŞEHİR       

 Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Sofya da St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Alexander Nevski Katedrali, Başkanlık Sarayı, Parlamento Binası, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Banya Başı Camii, Ulusal Tiyatro, Alexander Meydanı, Vitoşa Caddesi ni gördükten sonra Filibe ye hareket. Filibe şehir merkezindeki molamızın ardından Kapıkule sınır kapısında gümrük ve pasaport işlemlerinin veTürkiye ye giriş. Belirlenen yol güzergahında Eskişehir e varış. 

 2 KİŞİLİK ODADA                      TEK KİŞİLİK ODA                   0-12 YAŞ ÇOCUK

KİŞİ BAŞI

  485 EURO                       150 EURO                    450 EURO

                                              ( SINGLE ODA FARKI)

Ücrete Dahil Hizmetler : 

 

-Eskişehir den Hareket ve Eskişehir Dönüş olmak üzere Lüx Araçlarımızla Ulaşım

-1 gece Selanik, 1 gece Saraybosna ve 1 gece Sofya da Oda + Kahvaltı Konaklama,

 1 gece Ohrid, 1 gece İşkodra, 1 gece Mostar, 1 gece Belgrad da sabah kahvaltısı ve akşam yemeği şeklinde konaklama.(Otellerde alınacak yemekler Set menü şeklinde olup içecekler ekstradır.)

-Programda belirtilen tüm panaromik şehir turları

-Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

-Seyahat Süresince Otobüste içerisindeki soğuk sıcak İkramlar

-Leylek Havada Turizm Rehberlik Hizmeti

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler :

          -Schengen Vize ücreti 125 Euro

-Öğle ve programda yer almayan akşam yemekleri

-Müze ve Ören yeri Giriş Ücretleri

-Yurtdışı Çıkış harcı (15 tl olup ülke içindeki bankalardan gitmeden önce bireysel olarak yatırılır.)

-Tüm kişisel harcamalar.

-Yurt dışı Sey. Sağlık Sigortası (Yeşil Pas. Mecburi)

 

                   

NOT:KAYITLAR VE ÖN ÖDEME 25 MART 2017 TARİHİNE KADARDIR.

 

                                                          

 

 

 Anasayfa    Erken Rezervasyon Otelleri    Termal Oteller    Uçak Bileti      


YURT İÇİ VE YURT DIŞI OTEL REZERVASYONLARI, KÜLTÜR TURLARI, UÇAK BİLETLERİ, ÖZEL İLGİ TURLARI, OKUL GEZİSİ, YURT İÇİ-YURT DIŞI GEZİLER, ÖZEL YAT VE TEKNE KİRALAMA, BALAYI ORGANİZASYONU, SEMİNER-KONGRE ORGANİZASYONU, BAYİ TOPLANTILARI, KAPLICA-TATİL ORGANİZASYONLARI, YURT DIŞI LİSAN OKULLARI, TİCARİ VİZE ORGANİZYONU, VİZE İŞLEMLERİ. www.leylekhavada.com.tr deki Otel kategorileri, yıldız sayıları ve otel bilgileri acentamızın değerlendirmesi olup tavsiye ötesine geçmemektedir.www.leylekhavada.com.tr sayfasında yer alan tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır. Zaman içinde değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından dolayı www.ucuztatilburda.com sorumlu tutulamaz.Otel kategorileri ve yıldız sayıları bilgisi T.C. Turizm Bakanlığı değerlendirmesi değildir. Erken Rezervasyon 2015 2016 otelleri ve Balayı Erken Rezervasyon Otelleri ile ilgili Tüm Bilgileri Tatil Siteleri bulabilir ve Erken Rezervasyon Ucuz Yaz Tatili ile ilgili Tüm bilgileri Bulabilirsiniz.

      Mail adresimiz : leylekhavadaesk@leylekhavada.com.tr       Fax numaramız :0 222 230 15 71       Müşteri numaramız : 0 222 230 15 70 Cep : 0 532 778 12 88 - Belge No:5410 LEYLEK HAVADA TURİZM       ŞARKİYE MAHALLESİ , ARİFBEY SOKAK , NO : 11 ODUNPAZARI ESKİŞEHİR TÜRKİYE
    su an: 2     bugun : 28     tüm toplam : 901936