BÜYÜLEYİCİ GAP TURU
-
% Kazançlısınız
TL
0 TL
4 GECE 5 GÜN - 4GECE 5 GÜN BÜYÜLEYİCİ GAP TURU
BÜYÜLEYİCİ GAP TURU
Tur Detayları
Tur Bilgileri
Tur Şartları
Tur Fiyat Listesi
Tur Fotoğrafları


UNUTMAYIN

Diyarbakır  a gelmişken! kaburgacı Selim Amca da kaburga dolması yemeği….

Harran da Kübik evlerini,görmeyi

Mardin ve Midyat tan gümüş(telkari) almayı.

İçli köfte ve çiğ köfte yemeyi,

Urfa da Sıra gecesine gitmeyi

ve şıllık yemeği.

Cendere deresi ve1800 yıllık Cendere köprüsünü görmeyi…

Puşi almayı ve künefe yemeği sakın unutmayın……..

Balıklı gölde balıklara yem vermeyi……….

Nemrutta gün batımı ve gün dönümünü izlemeyi mutlaka görmeyi……

Bakırcılar çarşısından bakır almayı……….

Hareket Tarihi-          :  

Hareket Yeri               : Odunpazarı büyükşehir evleri önü

Saat 19:30  müzik eşliğinde uğurlama

Program:

ÇIKIŞ; AKŞAM ÜSTÜ SAAT 19.30  1 GÜN:  Ankara üzeri yapacağımız yolculuk ve molalarımızla birlikte sabah saatlerinde kahramanmaraş’a varış. ve Panaromık kahramanmaraş turunun yapıyoruz.Daha Sonra Mado tesislerinde yapacağımız açık büfe  kahvaltının ardından;  Meşhur Mado dondurmurmasını yiyip Adıyaman-Kahta ya geçerek otelimize giriş yapıyoruz.Yerleşme ve dinlenmenin ardından zamana bağlı olarak gün batımını veya gün dönümünü izlemek üzere minibüslerle Nemrut Dağı Milli Parkı na hareket,Karakuş Tümülüsü,Cendere Köprüsü ve Arsemia gezilerinden sonra  doğa harikası Nemrut dağına Kommagene Kralığının Tümülüsüne çıkıp dünyada günbatımının ve gün dönümünün  en güzel izlendiği yerlerden olan   bu muhteşem doğa harikasını birlikte izliyoruz.Daha Sonra Adıyaman' daki otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeğini yiyip dinlenmeye çekiliyoruz.

2. GÜN : Otelde sabah kahvaltısını aldıktan sonra;  2. günkü programımıza başlıyoruz.

-   Dünyanın en büyük projelerinden biri olan Türkiye’mizin gururu,Güneydoğu Anadolu Projesi’nin kalbi sayılan Atatürk Barajı na gidiyoruz. Seyir alanındaki fotoğraf molası ve bilgilenmenin ardından baraj alanından ayrılıyoruz.Daha sonra Siverek güzergahı üzerinden Diyarbakır’a hareket…….

-   Diyarbakır’daki tarihi Surları ,görüp kısa bir şehir turu yapıp yolumuza hasankeyf'e doğru devam ediyoruz. 

-   Dicle Nehri üzerine kurulu ılısu Baraj Gölü suları altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya  olan Antkent,Hasankeyf e  varıyoruz.Buradaki Aşağı ve yukarı kentteki tarihi kale,El Rızk Camii, büyük ve küçük Saray ın görülmesi ve çekeceğimiz fotoğraflardan sonra;  Gümüş cenneti olan Midyat’ta doğru hareket ediyoruz..

-   Midyat ta  Sıla evini ziyaret edip otantik havasıyla büyüleyici dar sokakları gezip kısa bir serbest zaman ardından otelimize yerleşiyoruz.

-   Akşam yemeğini otelde aldıktan  sonra;gecenin ilerleyen saatlerine kadar grupça eğleniyoruz ve günün yorumunu yapıyoruz.

3. GÜN : Sabah kahvaltısını açık büfe aldıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz.

-   İpek yolu üzerinde bulunan farklı dini inanışları ve eserleri bünyesinde barındıran Mardin’e varıyoruz.

-   Mardin’de Deyr-ul Zaferan Süryani Manastırının gezilmesi.

-   Mardin mimarisinin en güzel simgelerinden birisi olan muhteşem taş işçiliği eserlerine sahip Kasımiye medresesi nin gezilmesinden sonra Mardin Çarşısında Alışveriş ve öğle yemeği için serbest zamanın ardından Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz..

-   Hz. İbrahim Peygamberin doğduğu mağara,ateşe atıldığı bölge,Halil- Ül Rahman camii,Balıklı Gölü gezdikten  sonra;Tarihi Urfa Çarşısında alışveriş için serbest zaman..

-   Urfa daki otelimize yerleşip kısa bir dinlenmenin ardından Meşhur Urfa Sıra Geceleri yerel eğlencenin ve çiğ köftenin yoğrulması ile birlikte eğlencenin keyfini yaşıyoruz.(ekstra)

4. GÜN : Sabah kahvaltısını otelde yöresel açık büfe aldıktan sonra  tur otobüsü ile otelden ayrılıyoruz. 

-   Kübik Evleriyle ünlü Harran a hareket.Dünyanın ilk İslami Üniversitesi olan Harran Üniversitesi nin kalıntıları,Harran kalesi, ve Kübük evlerinin görülmesi ardından;Halfeti ye hareket..

-   Halfeti den Teknelerle Birecik baraj gölü ve Rum kalesinin gezilmesi ve öğle yemeğinin ardından;

-   Nesili tükenmekte olan Kelaynak kuşlarının  bulunduğu Birecik’e hareket

-   Efsaneye göre(Nuh un gemisi Ağrı Dağına oturunca 3 çift kuş salıvermiştir.Bu kuşlardan bir çifti de Kelaynak kuşlarıdır.)Üretim istasyonunun görülmesi ardından Gaziantep e hareket.


-  
Otelimize yerleşme ve kısa bir dinlenmenin ardından Akşam yemeği ve günün yorgunluğunu giderme.-   Kurtuluş Savaşı yıllarında Fransız ve  Ermenilere karşı yaptığı direnişle destanlaşan kent Gaziantep’e varışın ardından kentte panoramik şehir gezisinden   sonra Bakırcılar çarşısı,Sedef işlerinin oyularak yapıldığı satranç takımları,sedef tavla,sedef sandık vs….işlerinin yapıldığı  atölyelerinin gezilmesinin ardından çarşıda Serbest zaman.

5. GÜN :Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra Hatay a  hareket ediyoruz.

-Hatay a varış.Mozaik Müzesi, Sabun fabrikası ve Harbiye Şelalesinin görülmesi ve fotoğraf molasının ardından çarşı merkezinde alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.Daha sonra tur otobüsümüz önünde toplu olarak çekeceğimiz fotoğraf sonrası 5 günlük gezimizin izleri taşıyarak Eskişehir’e doğru dönüşe geçiyoruz.Akşamın ilerleyen  saatlerinde bir dahaki gezide buluşmak dilek ve temenisi ile vedalaşıyoruz………

Ücrete Dahil Hizmetler : 

    4 GECE 5 GÜN 

       Gidiş – Dönüş Ulaşım 

                                                                                   

 

-   4 Gece konaklama (4* - 5* oteller)                                       

-   5 Sabah kahvaltısı                                                                  

-   4 Akşam yemeği(açık büfe)

-   Tekne turu

-   Zorunlu seyahat sigortası

-   Nemrut a midibüslerle transfer

-   Kokartlı bölge rehberi

-   Ulaşım esnasında ikramlar (Sıcak-Soğuk İkramlar -Meyve vb. ikramlar)

-   Otopark ücretleri

-   Rehberlik hizmetleri.

 Anasayfa    Erken Rezervasyon Otelleri    Termal Oteller    Uçak Bileti      


YURT İÇİ VE YURT DIŞI OTEL REZERVASYONLARI, KÜLTÜR TURLARI, UÇAK BİLETLERİ, ÖZEL İLGİ TURLARI, OKUL GEZİSİ, YURT İÇİ-YURT DIŞI GEZİLER, ÖZEL YAT VE TEKNE KİRALAMA, BALAYI ORGANİZASYONU, SEMİNER-KONGRE ORGANİZASYONU, BAYİ TOPLANTILARI, KAPLICA-TATİL ORGANİZASYONLARI, YURT DIŞI LİSAN OKULLARI, TİCARİ VİZE ORGANİZYONU, VİZE İŞLEMLERİ. www.leylekhavada.com.tr deki Otel kategorileri, yıldız sayıları ve otel bilgileri acentamızın değerlendirmesi olup tavsiye ötesine geçmemektedir.www.leylekhavada.com.tr sayfasında yer alan tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır. Zaman içinde değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından dolayı www.ucuztatilburda.com sorumlu tutulamaz.Otel kategorileri ve yıldız sayıları bilgisi T.C. Turizm Bakanlığı değerlendirmesi değildir. Erken Rezervasyon 2015 2016 otelleri ve Balayı Erken Rezervasyon Otelleri ile ilgili Tüm Bilgileri Tatil Siteleri bulabilir ve Erken Rezervasyon Ucuz Yaz Tatili ile ilgili Tüm bilgileri Bulabilirsiniz.

      Mail adresimiz : leylekhavadaesk@leylekhavada.com.tr       Fax numaramız :0 222 230 15 71       Müşteri numaramız : 0 222 230 15 70 Cep : 0 532 778 12 88 - Belge No:5410 LEYLEK HAVADA TURİZM       ŞARKİYE MAHALLESİ , ARİFBEY SOKAK , NO : 11 ODUNPAZARI ESKİŞEHİR TÜRKİYE
    su an: 2     bugun : 28     tüm toplam : 901936