DOĞU KARADENİZ TURU
26 Temmuz 2017 - 31 Temmuz 2017
% 0 Kazançlısınız
850 TL
850 TL
6 - 5 GECE 6 GÜN
DOĞU KARADENİZ TURU
Tur Detayları
Tur Bilgileri
Tur Şartları
Tur Fiyat Listesi
Tur Fotoğrafları


Hareket Tarihi           :26Temmuz Çıkışlı 27-28-29-30-31 Temmuz

Hareket Yeri               :Odunpazarı Balmumu Heykel Müzesi Önü

SİSLER ÜLKESİ KARADENİZ

  Gezmeye gelenlerin hayran kaldığı, unutamadığı deneyimleri yaşadığı büyülü yer. Bir bakarsın bulutlar örtmüş yüzünü, bir bakarsın güneş açmış huzur kaplamış günü yemyeşil yaylalar,berrak bir gökyüzü,eşi benzeri bulunmayan büyüleyici manzaraları, enfes yöresel yemekleri ve muhteşem doğasıyla karadeniz görülmeye değer topraklar.Bu bereketli toprakların tarihini,mitolojisini, etkileyici kültürünü LEYLEK HAVADA TURİZMİN  Karadeniz turu ile daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Program:

ÇIKIŞ : 26.07.2017 GÜNÜ  SAAT 18.00.

1. GÜN: 27.07.2017  

 Yolda vereceğimiz molalarımızdan sonra sabah saatlerinde samsun bölgesine varış. sabah kahvaltısını aldıktan sonra  tur otobüsümüz ile yapacağımız yolculuk sonrası ORDU şehir merkezine varıyoruz. Ordu şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda isteyen misafirlerimiz teleferikle şehrin incisi,bir tarafında Ordu manzarası bir tarafında uçsuz bucaksız karadeniz sahillerinin manzarasına sahip 485 mt. yükseklikteki BOZTEPE YE çıkıp şehri kucaklıyor hissini yaşıyor. Ordu daki gezimin ardından TİREBOLU ya geçiyoruz. Tirebolu da kalacağımız otelimize yerleşip isteyen misafirlerimiz Tirebolu merkezini geziyor akşam yemeğini otelde alıyoruz ve dinlenme.

2. GÜN :28.07.2017

Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra TRABZON A doğru hareket ediyoruz. ATATÜRK ÜN Trabzon a ilk geldiğinde soğuk su semtinde gezerken görüp beğendiği konağı Trabzon Özel idaresince Atatürk e hediye edilen ve Trabzon a 3. ve son kez geldiğinde konakladığı ATATÜRK KÖŞKÜNÜ ziyaret ediyoruz.Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Trabzon un MAÇKA ilçesine bağlı 2032 metre yükseklikte olan Zigana Geçidi ve Hamsiköy ü panaromik olarak geziyoruz. Öğle yemeği nin ardından çaykara güzergahından UZUNGÖL E ulaşıyoruz. Gölün kenarındaki yürüyüş ve fotoğraf molasının ardından Hopa da konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve otelimizde dinlenme.

3. GÜN :29.07.2017

Otelimizde erken saatte aldığımız kahvaltımızın ardından ilk durağımız SARP SINIR KAPISI oluyor. Ülkemizi GÜRCİSTAN A bağlayan sınır kapısından Çoruh Nehrinin Karadeniz e dökülen yerine konumlandırılmış BATUM A giriş yapıyoruz. Batum da Avrupa meydanında göğe yükselen kaftasların mitolojik yüzünü gösteren MEDEA HEYKELİ Nİ görüp sonrasında Piazza Meydanı na gidiyoruz.Batum un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer  sunan meydanda vereceğimiz serbest zamanın ardından Tiyatro meydanında altın renkli Poseidon heykelini görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro binasını, Meryem Ana Katedrali ni ziyaret edip sonrasında alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Ardından Sarp sınır kapısından çıkış gerçekleştirerek, Rize bezlerinin yapımının canlı olarak göreceğimiz TEKPA Rize bezi Atölyesine gidiyoruz.Rize bezinin en büyük özelliği vücuttaki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Alışveriş molasından sonra RİZE DE bulunan otelimiz de akşam yemeği ve dinlenme.

4.GÜN:30.07.2017

Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra  Karadenizin Gözbebeği AYDER YAYLA SINA gidiyoruz.1350 mt. yükseklikte yeşilinde kaybolacağımız akan şelalelerinde huzur bulacağımız bu güzel yayla gezisinin ardından FIRTINA Vadisinin kenarında bulunan ÇAMLIHEMŞİN de çeşitli mini turlar yaptıktan sonra Türkiye de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan SÜRMENE YE gidiyor, meşhur Sürmene bıçaklarından alıyoruz. Alışverişin ardından GİRESUN  da bulunan otelimiz de akşam yemeği ve dinlenme.

5. GÜN :31.07.2017

Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra  Karadenizlilerin bile daha keşfedemediği yeşil ve mavinin tüm güzelliğinin sergilendiği muhteşem doğasıyla sizi büyüleyecek AYVACIK Köyündeki doğa gezisi ve fotoğraf molasının ardından SAMSUN ATAKUM  DA bulunan otelimize geçip akşam yemeğimizi yiyip bir tatil beldesini andıran Atakum sahil de yürüyüş yapıp dinlenme yapıyoruz. 

6.GÜN:01.08.2017

 Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra Cumhuriyetin en önemli mihenk taşlarından biri olan Kızılırmak ve Yeşilırmak ın denize döküldüğü bölge olan Samsun da belediye parkında Samsun un simgesi haline gelmiş MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÜN şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturyalı heykeltıraş HEİNRİCH KRİPPEL tarafından yapılan ATATÜRK onur anıtı nı ziyaret ediyoruz. ATATÜRK ÜN 100 yaş günü anısına 1981 yılında Bandırma vapurudan indiği iskelenin şuanki olduğu konuma yapılan İlk Adım Anıtını ziyaret edip 19 mayıs 1919 da ATATÜRK ve 18 silah arkadaşının İstanbul dan Samsun a geldikleri Cumhuriyetin ilk adımlarının atıldığı Balmumu heykellerinin bulunduğu Bandırma Vapurunu gezdikten sonra Efsanevi kadın savaşcılar olarak bilinen Amazon kadınlarının köyü olan AMİSOS AMAZONLAR diyarına çıkıyoruz. Samsun dan hareket ettikten sonra yol güzergahı üzerinde bulunan tarihi çok eskiye dayanan AMASYA ya geçiyoruz. Şehir Merkezinde panoramik gezinin ardından Eskişehir e doğru hareket ediyor ve gecenin ilerleyen saatlerinde Eskişehir e varıp misafirlerimizle bir sonraki gezimizde buluşma dilekleriyle vedalaşıyoruz.

 

Ücrete Dahil Hizmetler : 

-   Gidiş – Dönüş Ulaşım

-   5 Gece konaklama

-   6 Sabah kahvaltısı

-   5 Akşam yemeği

-   Zorunlu seyahat sigortası

-   Leylek havada turizm rehberlik hizmetleri

 

Not : Öğle yemekleri batum çıkış pulu  ile müze ve ören yeri giriş ücretleri ekstradır.

Not : Tur programında rehber hava şartların ve yoğunluğa göre  programda değişiklik yapabilir.

Not : Gezi anında rahat ayakkabı ve giysiler tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda  yağmurluk ve  şemsiye bulundurulması.Batum çıkışı için resimli nüfus cüzdanı gerekmektedir.

NOT:0-6 YAŞ Çocuk ücretsiz olup koltuk istendiği taktirde 350 tl dir.6-12 yaş 700 tl dir.

NOT:KAYITLAR 24 MART 2017 E KADAR YAPILACAKTIR.ÖN ÖDEME ALINACAKTIR.Anasayfa    Erken Rezervasyon Otelleri    Termal Oteller    Uçak Bileti      


YURT İÇİ VE YURT DIŞI OTEL REZERVASYONLARI, KÜLTÜR TURLARI, UÇAK BİLETLERİ, ÖZEL İLGİ TURLARI, OKUL GEZİSİ, YURT İÇİ-YURT DIŞI GEZİLER, ÖZEL YAT VE TEKNE KİRALAMA, BALAYI ORGANİZASYONU, SEMİNER-KONGRE ORGANİZASYONU, BAYİ TOPLANTILARI, KAPLICA-TATİL ORGANİZASYONLARI, YURT DIŞI LİSAN OKULLARI, TİCARİ VİZE ORGANİZYONU, VİZE İŞLEMLERİ. www.leylekhavada.com.tr deki Otel kategorileri, yıldız sayıları ve otel bilgileri acentamızın değerlendirmesi olup tavsiye ötesine geçmemektedir.www.leylekhavada.com.tr sayfasında yer alan tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır. Zaman içinde değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından dolayı www.ucuztatilburda.com sorumlu tutulamaz.Otel kategorileri ve yıldız sayıları bilgisi T.C. Turizm Bakanlığı değerlendirmesi değildir. Erken Rezervasyon 2015 2016 otelleri ve Balayı Erken Rezervasyon Otelleri ile ilgili Tüm Bilgileri Tatil Siteleri bulabilir ve Erken Rezervasyon Ucuz Yaz Tatili ile ilgili Tüm bilgileri Bulabilirsiniz.

      Mail adresimiz : leylekhavadaesk@leylekhavada.com.tr       Fax numaramız :0 222 230 15 71       Müşteri numaramız : 0 222 230 15 70 Cep : 0 532 778 12 88 - Belge No:5410 LEYLEK HAVADA TURİZM       ŞARKİYE MAHALLESİ , ARİFBEY SOKAK , NO : 11 ODUNPAZARI ESKİŞEHİR TÜRKİYE
    su an: 1     bugun : 27     tüm toplam : 901935